Η ομάδα του Αθλέων στο W Rising Star 2024-25

Η ομάδα του Αθλέων στο W Rising Star 2024-25

Μετά την ολοκλήρωση των δηλώσεων συμμετοχής του W Rising Stars 2024-’25, οι ομάδες με δικαίωμα συμμετοχής είναι οι εξής:

ΟΜΑΔΕΣ ΝΟΤΟΥ
1. Α.Ε.Σ. ΣΑΜΟΥ ΑΘΛΕΩΝ 11. Α.Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΠΗΣΣΑΪΚΟΣ
2. Α.Ο. ΠΑΡΟΥ 12. Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
3. Α.Σ. ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 13. Γ.Α.Σ. ΑΝΔΡΟΓΕΑ
4. Α.Ο.Ν.Α. ΗΡΟΔΟΤΟΣ 14. Κ.Α.Ο. ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ
5. Α.Ο. ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 15. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.
6. Γ.Σ.Φ.Α. ΑΡΓΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΑΣ 16. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο.
7. Α.Ο. ΑΝΔΡΟΥ 17. Γ.Σ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
8. Ε.Σ.Κ.Δ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 18. Γ.Σ. ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
9. Γ.Σ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 19. ΑΠΟΛΛΩΝ Π.Α.Σ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ
10. Γ.Σ. ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 20. Α.Ο. ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
21. ΚΡΟΝΟΣ Γ.Σ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΟΜΑΔΕΣ ΒΟΡΡΑ
1. Ν.Γ.Σ. ΘΕΣ/ΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908 6. Γ.Σ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
2. Σ.Φ.Κ. ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 7. Μ.Γ.Σ. ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ
3. Π.Α.Ο.Κ. Α.Σ. 8. ΗΡΑΚΛΗΣ Α.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ
4. Α.Π.Κ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ 9. ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ Γ.Σ.
5. Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937 10. Γ.Σ. ΦΑΛΑΝΗΣ
  11. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Α.Ε.ΣΥΚΕΩΝ

 

Η Προκριματική Φάση υπολογίζεται να διεξαχθεί από τον Σεπτέμβριο έως τα μέσα Οκτωβρίου (με συνολική διάρκεια 5 Αγωνιστικών).

Σε κάθε περίπτωση θα έχει ολοκληρωθεί πριν την έναρξη της Κανονικής Περιόδου του WRS ’24 – ’25 η οποία ορίζεται στις 08/11/2024.

Οι αγώνες μεταξύ ομάδων διαφορετικών Ενώσεων, θα διεξαχθούν σε ουδέτερο γήπεδο, κατά το δυνατόν ενδιάμεσης απόστασης  από τις έδρες των διαγωνιζόμενων σωματείων.

Οι 11 Αγωνιστικές της Κανονικής Περιόδου του W Rising Stars θα διεξαχθούν σε Rounds (τρία 3ήμερα και ένα 2ήμερο) με προβλεπόμενες ημερομηνίες διεξαγωγής τις παρακάτω:

  • ROUND 1                          08-10/11/2024
  • ROUND 2                          22-23/12/2024
  • ROUND 3                          04-06/01/2025
  • ROUND 4                          07-09/02/2025

Μετά την ολοκλήρωση της Κανονικής Περιόδου, οι 4 πρώτες ομάδες της βαθμολογίας, προκρίνονται στην Τελική Φάση της διοργάνωσης, στο FINAL – 4 του WRS ’24 – ’25 που θα διεξαχθεί:

  • FINAL – 4                           02-03/03/2025