Βόλεϊ ανδρών, Α2 εθνικη κατηγορία

ΑΣ Κερκης-Γ.Σ –  Απολλων Σμύρνης

Την ήττα γνώρισε ,στο κλειστό γυμναστήριο Καρλοβάσσου ,η ανδρική ομάδα βόλεϊ του ΑΣ Κέρκη Μαραθοκάμπου από τον Γ.Σ. Απόλλωνα Σμύρνης με 0-3 σετ,στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής.

Στο πρώτο σετ η ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης μπήκε δυναμικά και δεν άφησε περιθώρια στον Κέρκη, να αντιδράσει, κερδίζοντας τελικά το σετ με 22-25.

Στο δεύτερο σετ η ομάδα του Κέρκη έδειξε σημάδια βελτίωσης,όμως τα ατομικά λάθη των παικτών έδωσαν την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να κερδίσουν το σετ με 18-25.

Στο τρίτο σετ η ομάδα του Μαραθοκάμπου προσπάθησε να ανακάμψει και να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ αλλά δεν τα κατάφερε με αποτέλεσμα η ομάδα του Απόλλωνα κέρδισε το σετ με 20-25.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι: Τσίτσικας Νέστωρας και Μούζουλας Αθανάσιος-Ειρηναίος

Παίκτες:

ΑΣ Κέρκης(θανάσης Πανούσος): Οικονόμου(9),  Λιόντας(2),Ιωαννίδης(20),Παπακυριάκου(1), Κνίτης(10),Βουρονίκος(3)  Αθανασάκης(16), Γιαννόπουλους (13), Αρετούλης(8),Ηλιάδης(7)Βοσδογάννης(12),Λεβογιάννης(6), Βραχνής (4)

Γ.Σ. Απόλλων Σμύρνης(Τάσος Κουμπλής):Δανιάς(6),Μελλιγγιώτης(20), Σαμαντάς(10), Φραγκιαδάκης(4), Ποντικίδης(12), Μπαρμπούνης(14), Κουτσομύτης(1),Παύλου(11), Κατσακούλας(5), Σαμπάνης(7), Βελούδης(16),Καρράς(15)