Την  Κυριακή 13 Μαΐου  από τις  9 το πρωί έως τις 7 το απόγευμα θα διεξαχθούν οι εσωκομματικές  εκλογές για την ανάδειξη Προέδρου  και μελών της  ΝΟ.Δ.Ε. , των νέων Προέδρων ΔΗΜ.Τ.Ο. και μελών των ΔΗΜ.Τ.Ε. καθώς και των Συνέδρων.

Εκλογικά κέντρα θα είναι:

 

  • Βαθύ, στα γραφεία της ΝΟ.Δ.Ε. για τα μέλη που ανήκουν στο Βαθύ & Πυθαγόρειο.
  • Καρλόβασι, στα γραφεία της ΔΗΜ.Τ.Ο. για τα μέλη που ανήκουν στο Καρλόβασι & Μαραθόκαμπο.
  • Άγιος Κήρυκος, στο Επαρχείο για τα μέλη που ανήκουν στις Ράχες, στον Εύδηλο και στον Άγιο Κήρυκο.
  • Φούρνοι, στο Δημοτικό Κατάστημα Φούρνων για τα μέλη που ανήκουν στους Φούρνους και τη Θύμαινα.

Δικαίωμα συμμετοχής στις εκλογικές διαδικασίας έχουν όσα μέλη του Κόμματος έχουν καταβάλει ήδη την οικονομική συνδρομή του έτους  2018.

 

Ονομαστική Κατάσταση Υποψηφίων»

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΣΑΜΟΥ
1. ΠΑΝΟΥΡΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ηλία
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΝΟ.Δ.Ε. ΣΑΜΟΥ
1. ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ του Εμμανουήλ
2. ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Εμμανουήλ
3. ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σταματίου
4. ΛΕΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου
5. ΚΑΡΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Εμμανουήλ
6. ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Μιχαήλ
7. ΚΙΑΣΣΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Κλεάνθη
8. ΤΣΕΡΕ-ΠΥΡΓΙΩΤΗ ΖΩΗ του Κωνσταντίνου
9. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΙΟΣ του Ευάγγελου
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΝΕΔΡΟΙ ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΣΑΜΟΥ
1. ΤΣΕΡΕ-ΠΥΡΓΙΩΤΗ ΖΩΗ του Κωνσταντίνου
2. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ του Εμμανουήλ
3. ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Χριστόδουλου

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜ.Τ.Ο. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΣΑΜΟΥ
1. ΠΑΠΑΔΑΜ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΔΗΜ.Τ.Ε ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΣΑΜΟΥ
1. ΡΑΓΚΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου
2. ΜΑΝΩΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
3. ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη
4. ΤΣΙΡΙΓΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
5. ΚΑΝΑΚΑΚΗ ΠΕΛΑΓΙΑ του Στυλιανού
6. ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΩ του Χαραλάμπους
7. ΜΩΡΑΙΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
8. ΕΛΕΥΘΕΡΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
9. ΤΣΕΣΜΕΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Δημητρίου
10. ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜ.Τ.Ο. ΔΥΤΙΚΗΣ ΣΑΜΟΥ
1. ΜΑΡΚΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜ.Τ.Ε. ΔΥΤΙΚΗΣ ΣΑΜΟΥ
1. ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
2. ΙΣΙΔΩΡΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ισιδώρου
3. ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
4. ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
5. ΣΤΑΜΟΥΛΗ ΑΝΕΖΙΝΙΩ του Παντελή
6. ΜΕΪΜΕΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου
7. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ του Γεωργίου
8. ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Χριστόδουλου
9. ΚΩΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜ.Τ.Ο. ΙΚΑΡΙΑΣ
1. ΣΗΦΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜ.Τ.Ε. ΙΚΑΡΙΑΣ
1. ΠΑΜΦΙΛΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ του Αδαμάντιου
2. ΠΙΤΤΑΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Στυλιανού
3. ΚΑΡΙΜΑΛΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Απόστολου
4. ΠΥΛΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ελπιδοφόρου
5. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου
6. ΠΕΤΣΕΚΟΣ ΗΛΙΑΣ του Γεωργίου
7. ΤΣΑΚΑΛΟΣ ΣΟΦΙΑΝΟΣ του Ιωάννη
8. ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
9. ΛΑΡΔΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Κωνσταντίνου

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜ.Τ.Ο. ΦΟΥΡΝΩΝ ΚΟΡΣΕΩΝ 
1. ΜΑΟΥΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Σταμάτιου

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΜΕΛΗ ΔΗΜ.Τ.Ε. ΦΟΥΡΝΩΝ ΚΟΡΣΕΩΝ
1. ΟΡΦΑΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Κωνσταντίνου
2. ΜΕΛΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Παναγιώτη
3. ΚΟΝΔΥΛΑ ΦΡΑΤΖΕΣΚΑ του Ευάγγελου
4. ΑΜΟΡΓΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη
5. ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Νικολάου
6. ΜΕΛΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Νικολάου