Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή, 20 Ιανουαρίου 2017 στις 18:00, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δήμου Σάμου θα γίνει η βράβευση των μαθητών που διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς των Μαθηματικών. Συγκεκριμένα : (α). Στο διαγωνισμό «Θαλής» που διοργάνωσε η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ το 2016 για τους μαθητές των Β και Γ Γυμνασίου και Α, Β και Γ Λυκείου διακρίθηκαν οι παρακάτω μαθητές :

Α/Α ΤΑΞΗ ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ

1 Β’ ΓΥΜΝ. ΣΟΦΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ

2 Β’ ΓΥΜΝ. ΣΤΕΝΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΑΧΩΝ ΙΚΑΡΙΑΣ

3 Β’ ΓΥΜΝ. ΤΖΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΑΜΟΥ

4 Β’ ΓΥΜΝ. ΤΖΙΒΑΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΑΜΟΥ

5 Γ’ ΓΥΜΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΦΟΥΡΝΩΝ ΣΑΜΟΥ

6 Γ’ ΓΥΜΝ. ΜΟΓΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ

7 Γ’ ΓΥΜΝ. ΦΩΛΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΑΜΟΥ

8 Γ’ ΓΥΜΝ. ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΑΜΟΥ

9 Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΦΟΥΡΝΩΝ ΣΑΜΟΥ

10 Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΕΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΦΟΥΡΝΩΝ ΣΑΜΟΥ

11 Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΠΟΥΤΣΙΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΩΝ ΣΑΜΟΥ

12 Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΖΑΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΑΜΟΥ

13 Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΣΑΚΙΡΗ ΕΛΕΝΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΑΧΩΝ ΙΚΑΡΙΑΣ

14 Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΖΕΝΕΛΑΣ ΕΡΑΛΝΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΑΧΩΝ ΙΚΑΡΙΑΣ

15 Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΣΕΠΕΡΚΑ ΜΑΓΔΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΑΧΩΝ ΙΚΑΡΙΑΣ

16 Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΓΕΡΟΧΡΗΣΤΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΑΡΑΘΟΚΑΜΠΟΥ

(β). Στο διαγωνισμό «Πυθαγόρας ο Σάμιος», που διοργάνωσαν οι Σχολικοί Σύμβουλοι Ράλλης Γιάννης (ΠΕ03) και Κρεμμυδιώτη Γεωργία (ΠΕ70) το 2016 για τους μαθητές της Α΄ Γυμνασίου διακρίθηκαν οι παρακάτω μαθητές :

A/A ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΡΙΟΧΗ

1 Δρούλια Νεφέλη Γυμνασίου Αγίου Κηρύκου

2 Γλαρού Αθανασία-Μαρία Γυμνασίου Αγίου Κηρύκου

3 Σπέης Γεώργιος Γυμνασίου Αγίου Κηρύκου

4 Μουσέτης Κωνσταντίνος Γυμνασίου Αγίου Κηρύκου

5 Βογιατζής Λεωνίδας Γυμνασίου Πυθαγορείου

6 Ντζιάνης Γεώργιος Γυμνασίου Πυθαγορείου

7 Καρανικολάου Νικόλαος Γυμνασίου Πυθαγορείου

8 Νόουρ Ανδρέας Γυμνασίου Πυθαγορείου

9 Φουντουλάκου Κωνσταντίνα Γυμνασίου Πυθαγορείου

10 Ζαρμπόνη Μελαχροινή Γυμνασίου Πύργου

11 Κηρίμπλη Αντωνία Γυμνασίου Ραχών

12 Χαϊντούτη Ευτυχία Γυμνασίου Ραχών

13 Βατούγιος Νίκος Γυμνασίου Ραχών

14 Αποστόλου Δημήτρης 1ου Γυμνασίου Σάμου

15 Αράπος Νικόλαος 1ου Γυμνασίου Σάμου

16 Καρλοβασίτη Δήμητρα 1ου Γυμνασίου Σάμου

17 Καπλαντζή Ιωάννα-Τριανταφυλλίνα 1ου Γυμνασίου Σάμου

18 Γεωργαντζιά Κατερίνα 1ου Γυμνασίου Σάμου

19 Μπιλιμπά Ευαγγελία 2ου Γυμνασίου Σάμου

20 Βουρούδη Ελένη 2ου Γυμνασίου Σάμου

21 Τένη Ελισάβετ-Χάρις Γυμνασίου Φούρνων

22 Γραμματικός Αποστόλης Γυμνασίου Φούρνων

(γ). Στο 10o διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά» που διοργάνωσε η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ το 2016 για τους μαθητές των Ε και ΣΤ τάξεων διακρίθηκαν οι παρακάτω μαθητές :

Α/Α ΟΝΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΕΙΟ

1 Γεώργιος Αγγέλης ΣΤ2 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβασίου

2 Νικόλαος Αγγελουδάκης ΣΤ Δημ. Σχ. Χριστού Ραχών

3 Νικόλαος Αδάμ Ε Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβασίου

4 Μαρία Αμοργιανού ΣΤ Δημ. Σχ. Φούρνων

5 Δημήτριος Μιχαήλ Αποστόλου ΣΤ 3ο Δημ. Σχ. πόλεως Σάμου

6 Νικόλας Αράπος ΣΤ1 2ο Δημ. Σχ. πόλεως Σάμου

7 Μανώλης Αστυπαλιώτης Ε1 1ο Δημ. Σχ. Σάμου

8 Μελίνα Βαγενά Ε Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβασίου

9 Παντελής Βαλής ΣΤ1 1ο Δημ. Σχ. Σάμου

10 Στέφανος Βαμβακίδης Ε1 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβασίου

11 Βασιλική Βασιλείου Ε1 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβασίου

12 Νικόλαος Βατούγιος ΣΤ Δημ. Σχ. Χριστού Ραχών

13 Γεώργιος Βέβας Ε 3ο Δημ. Σχ. πόλεως Σάμου

14 Λεωνίδας Βογιατζής ΣΤ Δημ. Σχ. Χώρας

15 Νικόλαος Βολακάκης ΣΤ Δημ. Σχ. Όρμου Καρλοβασίου

16 Νικόλαος Βοντζαλίδης ΣΤ Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβασίου

17 Εμμανουήλ Γαλανάκης ΣΤ2 1ο Δημ. Σχ. Σάμου

18 Αθανάσιος Γαρουφαλής ΣΤ 3ο Δημ. Σχ. πόλεως Σάμου

19 Έλενα Γεροντή ΣΤ2 2ο Δημ. Σχ. πόλεως Σάμου

20 Γεώργιος Γεροντής Ε1 1ο Δημ. Σχ. Σάμου

21 Αθανάσιος Γιαννικάκης ΣΤ Δημ. Σχ. Βαθέος

22 Αθανασία Μαρία Γλαρού ΣΤ 2ο Δημ. Σχ. Αγ.Κηρύκου

23 Απόστολος Γραμματικός ΣΤ Δημ. Σχ. Φούρνων

24 Κωνσταντίνος Γραμματικός Ε Δημ. Σχ. Φούρνων

25 Ειρηναίος- Δημήτριος Δημόπουλος ΣΤ1 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβασίου

26 Σωτήρης Διαμαντάκος Ε1 1ο Δημ. Σχ. Σάμου 27 Νεφέλη Δρούλια ΣΤ 2ο Δημ. Σχ. Αγ.Κηρύκου

28 Γεώργιος Κάβουρας Ε Δημ. Σχ. Φούρνων

29 Ηλίας Καϊάφας Ε Δημ. Σχ. Καραβόσταμου

30 Ελευθερία Καλιού Ε1 1ο Δημ. Σχ. Σάμου

31 Ευαγγελία Καλλιμογιάννη Ε Δημ. Σχ. Χριστού Ραχών

32 Ιωάννα Καπλαντζή ΣΤ Δημ. Σχ. Μυτιληνιών

33 Κωνσταντίνος Καραγεωργίου Ε Δημ. Σχ. Κοκκαρίου

34 Μαρία Καραγιάννη Ε 2ο Δημ. Σχ. πόλεως Σάμου

35 Δημήτρης Καραθανάσης Ε1 1ο Δημ. Σχ. Σάμου

36 Νικόλαος Αλέξανδρος Καρανικολάου ΣΤ Δημ. Σχ. Πυθαγορείου

37 Μαρία Καργιωτάκη ΣΤ Δημ. Σχ. Μυτιληνιών

38 Αντωνία Καρίμαλη Στ 2ο Δημ. Σχ. Ραχών

39 Κοραλία Καρίμαλη Ε 2ο Δημ. Σχ. Ραχών

40 Κώστας Κάρλας Ε Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβασίου

41 Άρις Κατσούλης ΣΤ1 1ο Δημ. Σχ. Σάμου

42 Εμμανουήλ Κατσούλης Ε Δημ. Σχ. Βαθέος

43 Παναγιώτης Κατσούρης Ε Δημ. Σχ. Όρμου Καρλοβασίου

44 Μυρτώ Κολούτσου ΣΤ Δημ. Σχ. Χριστού Ραχών 45 Μαρία Κορνάρου Ε Δημ. Σχ. Όρμου Καρλοβασίου 46 Στέλιος Κότσι Ε Δημ. Σχ. Βαθέος

47 Εμμανουήλ Κουλουκτσής ΣΤ2 2ο Δημ. Σχ. πόλεως Σάμου

48 Χρυσούλα Κουλούρη ΣΤ2 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβασίου

49 Παρασκευή Κρητικού Ε Δημ. Σχ. Βαθέος

50 Ευδοκία Κώτη Ε 2ο Δημ. Σχ. πόλεως Σάμου

51 Ναταλία Λάμπρου ΣΤ Δημ. Σχ. Όρμου Καρλοβασίου

52 Αλκμήνη Λουΐζου Ε 3ο Δημ. Σχ. Σάμου

53 Μυρσίνη Λυμπέρη Ε 3ο Δημ. Σχ. Σάμου

54 Δήμητρα Μαθιού Ε Δημ. Σχ. Βαθέος

55 Καλλιόπη Μακρή ΣΤ Δημ. Σχ. Μυτιληνιών

56 Ορέστης Μακρογιάννης Ε Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβασίου

57 Δημήτρης Μάνος Ε1 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβασίου

58 Μιχάλης Μαραθοκαμπίτης ΣΤ2 2ο Δημ. Σχ. Σάμου

59 Βίκτωρ Μεϊμάρης ΣΤ Δημ. Σχ. Κοντακαιίκων

60 Γεώργιος Μενγκ Ε2 1ο Δημ. Σχ. Σάμου

61 Δημήτρης Μεταφτσής Ε1 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβασίου

62 Τζουλιάνο Μεχίλι Ε2 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβασίου

63 Κωνσταντίνος Μηλιώτης ΣΤ2 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβασίου

64 Δέσποινα Μητσού ΣΤ Δημ. Σχ. Βαθέος

65 Μαργαρίτα Μιχάλα ΣΤ 3ο Δημ. Σχ. Σάμου

66 Ειρήνη Μούρτζη Ε2 1ο Δημ. Σχ. Σάμου

67 Ορέστης Μουσάι Ε2 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβασίου

68 Κωνσταντίνος Μουσέτης ΣΤ 2ο Δημ. Σχ. Αγ.Κηρύκου

69 Αντονέλα Μπάλι ΣΤ2 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβασίου

70 Παύλος Μπάσα Ε2 1ο Δημ. Σχ. Σάμου

71 Δήμητρα Μπέλα Ε Δημ. Σχ. Όρμου Καρλοβασίου

72 Γεώργιος Ντζάνης ΣΤ Δημ. Σχ. Χώρας

73 Ιωάννης Ντζάνης Ε Δημ. Σχ. Χώρας

74 Ειρήνη Παλαιοκαστρίτη Ε Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβασίου

75 Αναστασία- Ραφαηλία Παπαρίζου Ε2 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβασίου

76 Κωνσταντίνος Παρασκευάς Ε Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβασίου

77 Δέσποινα Παργιάρου Ε 2ο Δημ. Σχ. Αγ.Κηρύκου

78 Ευαγγελία Πελτέκη Ε Δημ. Σχ. Χώρας

79 Ζενού-Ζαχαρούλα Ράλλη Ε Δημ. Σχ. Καραβόσταμου

80 Σαράντος Άγγελος Ράπτης Ε 2ο Δημ. Σχ. Αγ.Κηρύκου

81 Πηνελόπη-Βεατρίκη Σακαντάρη ΣΤ Δημ. Σχ. Κοκκαρίου

82 Μυρσίνη Σεβαστή ΣΤ2 2ο Δημ. Σχ. Σάμου

83 Ευαγγελία-Μαρία Σκούρα Ε2 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβασίου

84 Γεωργία Σπέη ΣΤ Δημ. Σχ. Καραβόσταμου

85 Δήμητρα Σταυροπούλου ΣΤ Δημ. Σχ. Βαθέος

86 Ανδριάνα Τακτικού Ε2 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβασίου

87 Εμμανουήλ Τατούρης Ε2 1ο Δημ. Σχ. Σάμου

88 Παρασκευή Τζιώτη Ε Δημ. Σχ. Πυθαγορείου

89 Ναταλία Τορτοπίδου Ε1 1ο Δημ. Σχ. Σάμου 90 Στέλιος Τσακουμάγκος Ε Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβασίου

91 Ευθυμία Τσαντίρη ΣΤ Δημ. Σχ. Χριστού Ραχών

92 Γεώργιος Τσαντίρης Ε Δημ. Σχ. Χριστού Ραχών

93 Μιχαήλ Τσιτσινάκης ΣΤ Δημ. Σχ. Πυθαγορείου

94 Δήμητρα Τσολάκογλου Ε Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβασίου

95 Χαρίκλεια Φουντούλη Ε Δημ. Σχ. Καραβόσταμου

96 Καλλιόπη Πιπίτσα Φωτάκη ΣΤ Δημ. Σχ. Βαθέος

97 Ευτυχία Χαϊντούτη ΣΤ Δημ. Σχ. Χριστού Ραχών

98 Ουρανία Χατζή Ε Δημ. Σχ. Πυθαγορείου

99 Μαριαλένα Χατζηκωνσταντή Ε2 1ο Δημ. Σχ. Σάμου

100 Αδάμ Χόλουμπ Ε Δημ. Σχ. Όρμου Καρλοβασίου

101 Ορέστης Χοτζάι ΣΤ Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβασίου

102 Δημήτρης- Παντελεήμων Χριστοφής ΣΤ2 1ο Δημ. Σχ. Σάμου

 

Για τα γραφεία Σχολικών Συμβούλων Β/θμιας και Α/θμιας Εκπαίδευσης Ράλλης Γιάννης

Κρεμμυδιώτη Γεωργία Σχ. Σύμβουλος ΠΕ03 Σχ. Σύμβουλος ΠΕ70