Α.Ε Βαθύλλου – Πανσ/κου – ΑΟΣ 4-3

Φανταστικό παιχνίδι έγινε το πρωί της Κυριακής στο γήπεδο Βαθέως ανάμεσα στον ΑΟΣ και την Ένωση.. Ο Α.Ο.Σ προηγήθηκε στο 18 λεπτό με γκολ του Εμπόνταγε μέσα από την περιοχή αλλά η ομάδα του Κώστα Βούρου  ισοφάρισε λίγα λεπτά αργότερα με την κεφαλιά του Δρακόπουλου. Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί της Ένωσης ο Αμυρσώνης ένα λεπτό αργότερα με δυνατό σουτ τιμώρησε την ανοργάνωτη άμυνα των τυπικά γηπεδούχων. Η Ένωση είχε και πάλι απάντηση αυτή την φορά με τον Γιαννούλη στο 42 λεπτό κάνοντας το 2-2 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.  Στο 64 λεπτό ο ΑΟΣ πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ αυτή την φορά από κόρνερ του Σκαπέτη και κεφαλιά του Αντωνίου για να έρθει και πάλι ο Γιαννούλης 5 λεπτά αργότερα να κάνει το 3-3. Το τελικό 4-3 και την πρόκριση στην Ένωση έδωσε ο Μπαλατσός με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 80.

12η η Αναγέννηση στους Αιγαιοπελαγίτικους Αγώνες Στίβου στη Μύκονο

Κάτω από άσχημες καιρικές συνθήκες διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο  7 και 8 Οκτωβρίου  στη Μύκονο  οι 29οι Αιγαιοπελαγίτικοι αγώνες στίβου. Το ανακαινισμένο στάδιο της Μυκόνου με δαπάνη του Δήμου, υποδέχθηκε 40 σωματεία στίβου των νησιών του Αιγαίου, κατεγράφη δε ρεκόρ συμμετοχής  αθλητών-αθλητριών. Ο σύλλογος μας  μετείχε με 9 συνολικά  αθλητές και αθλήτριες, κατετάγη 12ος  στη βαθμολογία με 34 βαθμούς. Μετά την ανακοίνωση των επίσημων αποτελεσμάτων, η ατομική κατάταξη των αθλητών μας, ήταν η ακόλουθη.

  1. Μούτσος Παναγιώτης  1ος  στο άλμα εις μήκος  ανδρών με 6.82 και  3ος  στα  100μ  με 12΄΄02

  2. Κοκκινάκης Ελευθέριος  3ος  στον ακοντισμό ανδρών  με 54.80

  3. Ζάνης Εμμανουήλ      4ος  στον ακοντισμό  ανδρών  με  63

  4. Αλετράς Πυθαγόρας  5ος  στην δισκοβολία  ανδρών  με  13

  5. Παπαπαναγιώτου Αικατερίνη  1η  στο άλμα εις μήκος γυναικών με 5.02  και  4η  στα 400μ  με 65΄΄84

  6. Χριστοδούλου Αγγελική  3η  στη  σφαιροβολία  παγκορασίδων β΄ με 9.76

  7. Γραβιώτη Ζωή   7η   στον ακοντισμό  κορασίδων με 28.30

  8. Ελευθερόγλου Ελευθερία  8η  στα 600μ  παγκορασίδων β΄με 1΄59΄΄32

  9. Τόλιου Αμαλία  18η  στα  600μ  παγκορασίδων β΄ με 2΄09΄΄60

    Η Τ.Ε. ΕΟΚ Σάμου ανακοίνωσε το πρόγραμμα αγώνων για το πρωτάθλημα 2017-2018

    1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ            ΣΑΒΒΑΤΟ   04/11/17
    ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΘΕ  19:00
    ΑΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ  19:30
    ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ (05/11/17 11:30)
    ΑΘΛΕΩΝ ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ (05/11/17 13:00)
     
    2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ   11/11/17
    ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 18:30
    ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ  12:30
    ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ  11:00
    ΑΘΛΕΩΝ ΣΘΕ  18:30
       
    3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ   18/11/17
    ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ  (19/11/17 12:00)
    ΑΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ  (19/11/17 12:00)
    ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ ΑΘΛΕΩΝ  20:00
    ΣΘΕ ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ (19/11/17 15:30)
       
    4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ    02/12/17
    ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  12:00
    ΑΘΛΕΩΝ ΑΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ  20:00
    ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ ΣΘΕ  18:00
    ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ  11:00
       
    5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ   09/12/17
    ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΘΛΕΩΝ (11/12/17 18:00)
    ΑΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ  20:30
    ΣΘΕ ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ (10/12/17 12:00)
    ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ (10/12/17 12:00)
       
    6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ   16/12/17
    ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  20:00
    ΑΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ ΣΘΕ  20:00
    ΑΘΛΕΩΝ ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ  18:00
    ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 12:00
       
    7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ   13/01/18
    ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ  20:00
    ΣΘΕ ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ (14/01/18 12:00)
    ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ  18:00
    ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΘΛΕΩΝ 12:00
       
    8Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ   20/01/18
    ΣΘΕ ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  18:30
    ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΑΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ  18:30
    ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ  12:30
    ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΑΘΛΕΩΝ  11:00
       
    9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ  27/01/18
      ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ  20:00
    ΑΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ  12:30
    ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ  12:00
    ΣΘΕ ΑΘΛΕΩΝ  20:30
       
    10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΑΒΒΑΤΟ   10/02/18
    ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  11:00
    ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΑΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ  12:30
    ΑΘΛΕΩΝ ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ  20:00
    ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΣΘΕ  19:00
    11Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ   24/02/18
    ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ (25/02/18 12:00)
    ΑΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ ΑΘΛΕΩΝ (26/02/18 21:00)
    ΣΘΕ ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ  20:00
    ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ (25/02/18 12:00)
    12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ   10/03/18
      ΑΘΛΕΩΝ ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (12/03/18 18:00)
    ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ ΑΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ 20:00
      ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΘΕ 12:30
    ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ  11:00
    13Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ   17/03/18
    ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ  20:00
    ΣΘΕ ΑΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ  19:00
    ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΑΘΛΕΩΝ  19:00
    ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ  12:00
    14Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΒΒΑΤΟ   24/03/18
    ΑΣ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ ΑΣΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  20:00
    ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΣΘΕ  12:00
    ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ ΑΟ ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ  19:00
    ΑΘΛΕΩΝ ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ  12:00

    * Στους αγώνες που συμμετέχουν οι ομάδες της Ικαρίας οι ημερομηνίες και οι ώρες διεξαγωγής των αγώνων θα ορίζονται ανάλογα με τα δρομολόγια των πλοίων.

    **Αιτήματα αναβολών υποβάλλονται γραπτός στο fax. 2273028858 έως 4 ήμερες πριν τη προγραμματισμένη ημερομηνία του αγώνα και έως τις 13:00 μμ.

     

    ΕΠΣΣ: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 2017-18, 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14-15/10/2017

    Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

    ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΕΣ ΟΜΑΔΕΣ   ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ      ΓΗΠΕΔΟ
    ΑΕ ΒΑΘ. ΠΑΝΣ/ΚΟΥ – ΑΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΥΡΙΑΚΗ   15/10/17 12:00 ΣΑΜΟΥ
    ΑΕ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ –  ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΥΡΙΑΚΗ   15/10/17 12:00 Β. ΚΑΛΥΜΝΙΟΣ
    ΑΨΕΣΠΥΘΑΓΟΡΑΣ – ΑΟΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗ   15/10/17 15:15 ΚΟΝΤΑΚΕΪΚΩΝ
    ΑΟΜΕΣΑΡΙΑΣ – ΑΟΣΑΜΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟ  14/10/17 12:15 ΕΥΔΗΛΟΥ
    ΑΠΣΦ ΣΧ ΘΕΤ ΕΠ/ΜΩΝ – ΑΨΕΣΚ ΑΡΙΣΤΑΡΧΟΣ ΚΥΡΙΑΚΗ   15/10/17 15:15 Β. ΚΑΛΥΜΝΙΟΣ

    Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ – 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

    ΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΕΣ ΟΜΑΔΕΣ   ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΩΡΑ      ΓΗΠΕΔΟ
    ΑΕΣ ΦΟΙΝΙΞ  – ΑΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΑΒΒΑΤΟ  14/10/17 15:30 Β. ΚΑΛΥΜΝΙΟΣ
    ΑΣ ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ–  ΑΣ ΛΑΙΛΑΨ ΣΑΒΒΑΤΟ  14/10/17 12:30 ΦΟΥΡΝΩΝ
    ΑΠΣ ΑΓ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – ΑΣ ΚΕΡΚΗΣ ΣΑΒΒΑΤΟ  14/10/17 15:30 ΚΟΝΤΑΚΕΪΚΩΝ